از پل ورسک چه میدانید؟

Veresk bridge

Veresk bridge

«پل ورسک»، کهن ترین پل راه آهن کشور با قرارگیری در ارتفاع ۱۱۰ متری، نامش در کتاب گینس به ثبت رسیده و یکی از شاهکارهای مهندسی محسوب می شود.

این پل در روستایی به همین نام، در شهرستان سوادکوه و در استان مازندران، در ارتفاعی بالغ بر ۱۱۰ متر ساخته شده است. این پل تاریخی در زمان پهلوی اول و در سال ۱۳۱۵ هجری شمسی، افتتاح شد.

کارشناسان، پل ورسک را از شاهکارهای مهندسی معرفی می کنند و آن را در گروه مهم ترین و ارزشمندترین آثار فنی و مهندسی راه آهن در شمال کشور می دانند.

این پل که از سازه های استراتژی ایران است، به همت شرکتی سوئدی-دانمارکی به نام «کامپساکس»، به مدیریت «یورگن ساکسیلد»، ساخته شد. مسئولین این شرکت تضمینی ۷۰ ساله را برای عملکرد این پل، به مسئولان وقت کشور، متعهد شده بودند و در مقابل به ازای مدت زمانی که برای ساخت آن صرف کردند، مبلغی معادل ۱/۵ گرم طلای خالص برای هر متر راه آهن دریافت کنند.

ورسک، در فاصله ی ۴۵ کیلومتری از بخش جنوبی شهرستان «زیراب»، ۸۵ کیلومتری از شهرستان «قائم شهر» و در محور «فیرزوکوه» و مسیر راه آهن شمال کشور، روی دره ی ورسک (عباس آباد)، قرار دارد و این پل در مسیر راه آهن سراسری شمال-جنوب و در ارتفاع ۱۱۰ متری از ته دره با دهانه ۶۶ متری و با وسایلی ابتدایی ساخته شد.

پل ورسک

پل ورسک

این پل دو کوه عظیم و سخت گذر عباس آباد را به هم متصل می کند. سازندگان این اثر کهن، آن را تنها برای تردد قطار احداث کرده اند. این در حالی است که امروزه حتی با گذشت یک دهه از مدت زمان تضمین شرکت سازنده، باز هم این پل مورد استفاده قرار گرفته و روزی چندین مرتبه قطارهای مسافری تهران-ساری و تهران-گرگان و نیز قطارهای باری و سوختی از روی آن عبور می کنند.

جالب است بدانید که هنگام ساخت پل ورسک، مهندسین سازنده برای ممکن ساختن عبور قطار از روی پل، مسافتی نزدیک به ۱۱ کیلومتر پس از روستای ورسک را به صورت سه پله و روی دامنه ی کوه احداث کردند. دلیل این امر، شیب بسیار تند مسیر بود که از کوهستان شروع می شد و به سمت «تونل گدوک»، ادامه می یافت. حرکت قطار با این شیب تند روی پل، بسیار سخت و البته غیرممکن بود.

بخشی از پل ورسک به دلیل شیب تند و سختی مسیر، به صورت سه پله ساخته شده که به سه خط طلا شهرت یافته است.

ساخت مسیر به صورت سه پله، به «سه خط طلا»، شهرت یافته است. دلیل شهرت این بخش به سه خط طلا، میزان بهای آن برای ایرانیان است که بیش از طلا ارزشمند و مهم است. همچنین با ساخت این پل، ایجاد راه ارتباطی بین دو کوه بزرگ و صعب العبور عباس آباد است.

البته نباید از این موضوع غافل شد که تنها شیب تند بخشی از مسیر، از سختی های کار نبود؛ بلکه «دره ی ورسک»، نیز خود از جمله مشکلات بر سر راه ساخت پل ورسک به شمار می آمد. بنابراین طراحی دهانه ای بزرگ برای پل، از راهکارهایی بود که توسط شرکت کامپساکس به اجرا درآمد. ساخت این پل در سال ۱۳۱۳ هجری شمسی شروع و پروسه ی ساخت آن طی دو سال در اردیبهشت ۱۳۱۵ به اتمام رسید.

سه خط طلا

سه خط طلا

از دیگر اقدامات ارزنده و زیرکانه در ساخت پل، احداث تونلی در زیر رودخانه ی ورسک است. با این عمل طراحان و سازندگان، پل ورسک را از صدمات احتمالی هنگام طغیان رودخانه ورسک، محافظت کرده و مانع از تخریب یا آسیب رسیدن به آن شده اند؛ به گونه ای که قطار پس از چرخش در مسیر پیش روی خود، به ارتفاع ۱۰۰ متر بالاتر رفته و سپس روی پل ورسک قرار می گیرد.

پل پیروزی

«پل پیروزی»، لقبی است که در طی جنگ جهانی دوم از سوی «چرچیل»، نخست وزیر وقت کشور انگلیس به پل ورسک، داده شد و در تیرماه سال ۱۳۲۴ هجری خورشیدی با پیشنهاد وزارت راه وقت ایران، به پل پیروزی تغییر نام یافت. امروزه پل ورسک را نه تنها در صنعت حمل و نقل، بلکه در صنعت گردشگری نیز از ارزشی والا برخوردار است و به دلیل ارتفاعی بیش از ۶۱ متر در کتاب رکورد گینس، به ثبت رسیده است.

ایرانگردی

قالب وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه
  • فال حافظ
  • لینک دوستان
  • فقط بخند
  • عاشقانه

دنیای فناوری

سینما و تلوزیون