تسلا کد نرم افزار امنیتی خود را به رایگان در اختیار سایر خودرو سازان قرار می دهد

مجموعه :خودرو

ایلان ماسک از قصد خود برای در اختیار گذاشتن کد نرم افزار امنیتی خودروهای تسلا برای سایر خودروسازان سخن گفته است.

در صورتی که شرکت خودروسازی مورد بحث این موضوع را عملی کند، نرم افزار امنیتی خودروهای تسلا به صورت کد منبع باز در اختیار هر خودروسازی قرار می گیرد تا بتوانند از آن به صورت رایگان در خودروهای خود بهره ببرند. بر اساس گفته های ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، این موضوع می تواند برای آینده خودروهای خودران بسیار مهم تلقی شود.

ماسک زمان بندی مشخصی برای این هدف تسلا اعلام نکرده، البته امیدواریم این موضوع هم مثل عقب افتادن تحویل خودروهای تسلا به تأخیر نیفتد.

تسلا

در صورتی که سایر شرکت های رقیب تسلا نیز رویکرد این شرکت را در پیش بگیرند، این موضوع می تواند به ایجاد یک استاندارد غیر رسمی برای خودروهای همیشه متصل منتهی شود و در نهایت به عنوان یک ابزار بازاریابی برای تولید کنندگان خودرو به کار رود.

همچنین عرضه و استفاده از کدها توسط سایر خودرو سازها می تواند امنیت خودروهای همیشه متصل را بهبود دهد. در حال حاضر چه از لحاظ قانونی و چه از لحاظ فنی چارچوب های مشخص و متداول بسیار محدودی در بحث امنیت خودروهای متصل به شبکه وجود دارد. در این مورد در برحه کنونی امنیت در بسیاری از موارد اولویت اول تلقی نمی شود.

البته باید اشاره کرد که پیش از این نیز تسلا تنها بخشی از کدهای مرتبط با نرم افزار خودروهای مدل اس و اکس را منتشر کرده بود

دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین مطالب خودرو

بیشتر بخوانید

شانس شما در خودرو

بیشتر بخوانید
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه
  • فال حافظ
  • لینک دوستان
  • فقط بخند
  • عاشقانه

دنیای فناوری

سینما و تلوزیون