هیوندای i30 Fastback N معرفی شد؛ کوپه ای 5 در با خصوصیات اسپرت [تماشا کنید]

مجموعه :خودرو

پس از عرضه نسخه N مدل های i30 و ولستر، هیوندای از i30 Fastback مزین به نشان N نیز رونمایی کرد. این خودرو که نخستین کوپه پنج در تند و تیز در سگمنت C شناخته می شود، از فرمولی مشابه با سایر اعضای خانواده N پیروی کرده و از ظاهری خشن و تهاجمی برخوردار است.

hyundai-i30-fastback-n (1)

نیروبخش i30 Fastback N همان موتور آشنای 2 لیتری بنزینی توربو است. این موتور در دو نسخه متفاوت 246 و 271 اسب بخاری (با پکیج پرفورمنس) تولید می شود. هر دو نسخه در حالت استاندارد توانایی تولید 353 نیوتن متر گشتاور را دارند که در صورت فعال شدن حالت اووربوست (overboost) این رقم به 376 واحد افزایش می یابد.

hyundai-i30-fastback-n (19)

نیروی تولیدی توسط موتور مورد بحث از طریق یک گیربکس شش سرعته دستی به سمت چرخ های جلو هدایت می شود.

مدل پایه از هیوندای i30 Fastback N برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت به 6.4 ثانیه زمان نیاز دارد. این در حالی است که نسخه قدرتمندتر 0.3 ثانیه سریع تر بوده و در زمان 6.1 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ثانیه می رساند.

hyundai-i30-fastback-n (9)

چنانچه در یک مسیر مستقیم پدال گاز هیوندای i30 Fastback N تا انتها فشرده شود، این کوپه 5 در کره ای به نهایت سرعت 250 کیلومتر در ساعت دست خواهد یافت.

hyundai-i30-fastback-n (10)

با توجه به وجود 5 حالت رانندگی، خصوصیات خودرو بر اساس شرایط مختلف قابل تنظیم است. این 5 حالت عبارتند از اکو، نرمال، اسپرت، N و N شخصی. این حالت ها از طریق دکمه های تعبیه شده بر روی فرمان قابل انتخاب هستند.

hyundai-i30-fastback-n (20)

پیش از معرفی رسمی هیوندای i30 Fastback N دو دستگاه از این خودرو مسیر روستاهایی بین رم و پاریس واقع در غرب دانمارک را برای رکوردگیری پیموده اند. این رکوردگیری توسط دو تن از رانندگان حرفه ای هیوندای موتور اسپرت با نام های Thierry Neuville و Gabriele Tarquini انجام شده و در آن آقای Tarquini توانسته با ثبت رکورد 8 دقیقه و 18.49 ثانیه زودتر از رقیب به مقصد برسد.

hyundai-i30-fastback-n (16)

طبق برنامه ریزی های انجام شده هیوندای i30 Fastback N هفته آتی در نمایشگاه خودروی پاریس در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین مطالب خودرو

بیشتر بخوانید

شانس شما در خودرو

بیشتر بخوانید
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه
  • فال حافظ
  • لینک دوستان
  • فقط بخند
  • عاشقانه

دنیای فناوری

سینما و تلوزیون